O nas

Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni wpisany został do ewidencji uczniowskich klubów sportowych prowadzonej przez Starostę Puckiego pod nr. 11 dnia 25.10.2001 roku.
Klub od początku swojej działalności prowadził szkolenia w kilku podstawowych dyscyplinach sportu: piłka siatkowa dzieci i młodzieży, siatkówka plażoważeglarstwo i windsurfing oraz narciarstwo.

siatkowka.jpgPiłka siatkowa

Mini piłka siatkowa od rozpoczęcia zajęć z młodzieżą stała się główną dyscypliną Klubu i od samego początku zawodnicy osiągali najwyższe sukcesy:

• 2002 - zwycięstwo 11-latków w kategorii „2” w największych polskich zawodach dla dzieci w Zabrzu
    Kamil Herrmann, Dawid Popek, Piotr Pałka

• 2003 – zwycięstwo 11-latków w kategorii „2” w Zabrzu
    Dawid Popek, Marek Zwara, Marcin Budzisz

• 2003 – II miejsce 12-latków w kategorii „3” w Zabrzu
    Kamil Herrmann, Patryk Pieper, Szymon OstrowskiSzymon Szczygielski

• 2004 – zwycięstwo 12-latków w kategorii „3” w Zabrzu
    Dawid Popek, Marek ZwaraMarcin Budzisz

• 2005 - 2010 – udział w turnieju finałowym w Zabrzu drużyn UKS w Jastarni
    – miejsca od VI do XVI

• Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej – finał ogólnopolski:
    2002 – V miejsce – Jastarnia
    2003 – II miejsce – Jastarnia
    2004 – III miejsce – Głuchołazy
    2006 – Gimnazjada Młodzieży Szkolnej – finał ogólnopolski – IV miejsce – Płock
    2006 – Mistrzostwa Polski Młodzików – V miejsce – Jastarnia/Hel
    2006 – I Memoriał Arkadiusza Gołasia – I miejsce – Ostrołęka

• I wiele innych sukcesów, m.in.:
    2009 – Ogólnopolski turniej piłki siatkowej w Leżajsku – II miejsce (pokonanie kadry polskich kadetów)
    2011 – zwycięstwo w Orlikvolleymanii w obu kategoriach wiekowych – Sopot
    2011 – Międzynarodowy turniej piłki siatkowej w Angermünde – I miejsce
    2013 – Międzynarodowy turniej piłki siatkowej w Mediolanie – I miejsce

• Udział w kilkuset turniejach na terenie Polski i Europy, zorganizowanie turniejów różnego szczebla, cykliczne przeprowadzanie Pucharu Bałtyku (turnieju mini piłki siatkowej – 20 razy) oraz Memoriału Szymka (turnieju piłki siatkowej młodzików – 15 razy)

Siatkówka plażowaSiatkówka plażowa

Wielokrotny udział w Mistrzostwach Polski różnych kategorii wiekowych i Pucharze Polski par: Dawid Popek/Bartosz Księżarek (II miejsce w ME w Grecji), Kamil Herrmann/Patryk Pieper, Krystian Herrmann/Fabian Pieper oraz Adam Lenc – wielokrotnie powoływany do Kadry Polski (udział w Mistrzostwach Świata i Europy) i Zuzia Herrmann - reprezentantka Polski w MŚ i ME.

NarciarstwoNarciarstwo

Wieloletnia nauka i doskonalenie jazdy na nartach i snowboardzie w ośrodkach narciarskich w Wiśle, Wieżycy, Przywidzu i innych; wyszkolenie kilkuset młodych adeptów narciarstwa.

WindsurfingWindsurfing i żeglarstwo

Mistrzostwo Polski i Puchar Polski w katamaranowej klasie Topcat K2 w roku 2002 i 2003. Wieloletnia nauka i doskonalenie żeglowania, pływania na windsurfingu i kitesurfingu na wodach Zatoki Puckiej; wyszkolenie kilkuset młodych serwerów i żeglarzy.

Wszystkie powyższe działania i sukcesy były możliwe dzięki ciężkiej pracy naszych młodych sportowców i trenerów, wsparciu rodziców i opiekunów oraz pomocy finansowej pozyskiwanej z grantów miasta Jastarni i pomocy finansowej Komisji ds. Profilaktyki i RPA.

Zawodnicy UKS w Jastarni
wypożyczeni w sezonie 2022/23:

Emil Narkowicz – BKS Visła Proline Bydgoszcz