Żeglarski sierpień

2024-08-28

Bardzo udane zajęcia wodne w lipcu, zakończone regatami windsurfingowymi (wygrała Zyta Netzel), żeglarskimi na optymistach (bezkonkurencyjny był Antoni Putkowski) oraz wręczeniem statuetek, pucharów i nagród rzeczowych (m.in.: Mateusz Król – najbardziej zaangażowany uczestnik, czy Rajmund Netzel – najmłodszy żeglarz zajęć) sprawiły, że również w sierpniu Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni zorganizował dla swoich młodych adeptów podobne szkolenie. Jednak w tym miesiącu główny akcent zajęć został skierowany na szkolenie żeglarskie w przypadku najmłodszych oraz kitesurfingowe i wingowe dla młodzieży. Dodatkowo była możliwość uzyskania stopnia motorowodnego przez instruktorów klubu.

Do szkolenia żeglarskiego przystąpiło 25. dzieci, które oprócz pływania na optymistach i katamaranie mogły doskonalić swoje umiejętności na winsurfingach oraz pływać na pozostałym sprzęcie wypożyczalni „SURFSTRAFA”. W szkoleniu kitesurfingowym uczestniczyło ośmioro członków UKS-u: Ania, Rysiu, Mateusz, Paweł, Tomek, Amelia, Kacper i Julia, którzy zapoznali się z tą piękną olimpijską dyscypliną sportu. Pływanie na wing foilu opanowało czterech młodzieńców – Wojtek, Filip, Robert i Kacper – cieszących się umiejętnością „lewitowania” nad wodą. Klub skierował także 3 osoby (Franek, Robert i Wojtek) na kurs motorowodny zakończony egzaminem i uzyskaniem stopnia sternika motorowodnego.

Jak stwierdził wiceprezes UKS-u p. Leszek Herrmann: „dawno nie było tak zdolnych dzieci i zaangażowanej młodzieży, którzy z wielkim zapałem i ambicją chcą poznawać nowe dyscypliny wodne. Spełnia się mój cel, że kończąca nasze zajęcia młodzież będzie posiadała umiejętności żeglowania na jachtach oraz pływania bezpiecznie i skutecznie na każdym sprzęcie wodnym”.

Wszystkie tegoroczne działania na wodzie umożliwiające ich uczestnikom pozyskanie i doskonalenie swoich umiejętności były wsparte grantem Urzędu Miejskiego oraz dotacją Komisji ds. Profilaktyki i RPA, za co wszyscy bardzo dziękujemy.