XXII Puchar Bałtyku

2023-06-14

Dwudziesty drugi raz Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni zorganizował dla swoich młodych siatkarzy oraz zaprzyjaźnionych Klubów turniej w mini piłce siatkowej. Rywalizacja została zaplanowana tylko dla jednej kategorii – cztero osobowych. W rozgrywkach uczestniczyło ponad 50. zawodników, tworzących siedem drużyn w kategorii „4”. Głównym przesłaniem turnieju była przede wszystkim integracja wszystkich uczestników zawodów, rozwijanie siatkarskich umiejętności i rozegranie możliwie dużej ilości meczów, których każda drużyna rozegrała 12.

Wyniki eliminacji (19 maja):

1. UKS w Jastarni I

2. KaEmKa Starogard Gd. I

3. UKS Dwójka Milicz

4. UKS Błyskawica Szczecin

5. KaEmKa Starogard Gd. II

6. UKS w Jastarni II

Wyniki półfinałów (20 maja):

1. KaEmKa Starogard Gd. I

1. UKS w Jastarni I

2. UKS Dwójka Milicz

3. UKS w Jastarni II

4. KaEmKa Starogard II

5. UKS Błyskawica Szczecin

6. SP Gnieżdżewo

Turniej finałowy:

o III miejsce:

UKS Dwójka Milicz – UKS Błyskawica Szczecin 2:0 (25:19; 25:23)

o I miejsce:

UKS w Jastarni I – KaEmKa Starogard Gd. I 1:2 (25:23; 25:22; 8:15)

Wyniki końcowe:

1. KaEmKa Starogard Gd. I

2. UKS w Jastarni I (Tomek Konkel, Dominik Muża, Wojtek Muża, Franek Selin, Kacper Jasiński – kapitan),

3. UKS Dwójka Milicz,

4. UKS Błyskawica Szczecin

5. KaEmKa Starogard II

6. UKS w Jastarni II

7. SP Gnieżdżewo

Na zakończenie turnieju Wiceprezes Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni p. Leszek Herrmann wręczył zwycięzcom dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe oraz okazjonalne koszulki ufundowane przez Komisję ds. Profilaktyki i RPA. Mimo ciekawych nagród największą atrakcją dla wszystkich okazała się wspólna siatkarska zabawa, możliwość spędzenia czasu wśród znajomych w aktywny i przyjemny sposób.

Zawody zostały finansowo wsparte przez dotację Urzędu Miejskiego w Jastarni.