XXI Puchar Bałtyku

2022-06-20

Dwudziesty pierwszy raz Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni zorganizował dla najmłodszych swoich siatkarzy oraz zaprzyjaźnionych Klubów turniej w mini piłce siatkowej. Rywalizacja została zaplanowana dla trzech kategorii tj. drużyn dwu, trzy i cztero osobowych. W rozgrywkach uczestniczyło ponad 50. zawodników, tworzących osiem drużyn w kategorii „4” (w tym drużyna dzieci z Ukrainy, obecnie goszczonych w Jastarni), 5 zespołów walczyło o zwycięstwo w „3” oraz cztery zespoły w kategorii „2”. Głównym przesłaniem turnieju była przede wszystkim integracja wszystkich uczestników zawodów, rozwijanie siatkarskich umiejętności i rozegranie możliwie dużej ilości meczów, których udało się rozegrać aż 98.

Kategoria „2”

1. UKS Dwójka MILICZ

2. KaEmKa Starogard Gd.

3. UKS w Jastarni (Dominik Barański, Rysiu Isakowicz, Justyna Szymankiewicz).

Kategoria „3”

1. UKS Dwójka MILICZ

2. KaEmKa Starogard Gd. I

3. UKS w Jastarni (Dominik Muża, Piotr Muża, Tomek Bizewski).

Kategoria „4”

1. KaEmKa Starogard Gd. I

2. UKS w Jastarni I (Kacper Jasiński, Ksawery Lenc, Piotr Muza, Tomek Bizewski)

3. UKS w Jastarni II (Łucja Budzisz, Paula Latosińska, Julia Barańska, Gabrysia Kulik).

Na zakończenie turnieju Wiceprezes Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni p. Leszek Herrmann wręczył zwycięzcom dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe oraz okazjonalne koszulki ufundowane przez Komisję ds. Profilaktyki i RPA. Smaczny poczęstunek niezawodnie przygotowali rodzice naszych najmłodszych sportowców. Mimo ciekawych nagród największą atrakcją dla wszystkich okazała się wspólna siatkarska zabawa, możliwość spędzenia czasu wśród znajomych w aktywny i przyjemny sposób. Zawody zostały finansowo wsparte przez dotację Urzędu Miejskiego w Jastarni.