XX Puchar Bałtyku

2021-06-08

To już po raz dwudziesty Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni zorganizował dla najmłodszych siatkarzy turniej w mini piłce siatkowej, tym razem dla trzech kategorii wiekowych. W rozgrywkach uczestniczyło ponad 100. zawodników. 33 drużyny: osiem w kategorii drużyn 4. osobowych, siedem zespołów „3” i osiemnaście drużyn dwuosobowych, które przyjechały do nas z Milicza, Szczecina, Bydgoszczy, Nakła nad Notecią, Siemirowic (uczestniczący we wszystkich 20. turniejach) i Starogardu Gdańskiego. Jubileuszowy turniej to przede wszystkim integracja dzieci, rozwijanie siatkarskich umiejętności i rozegranie możliwie dużej ilości meczów.

Wyniki końcowe „2”:

1. NTS Trójka Nakło II
  2. UKS w Jastarni
  3. NTS Trójka Nakło I

Wyniki końcowe „3”:

1. BKS Chemik Bydgoszcz
  2. NTS Trójka Nakło II
  3. NTS Trójka Nakło I

Wyniki końcowe „4”:

1. Starogard Gdański I
  2. UKS w Jastarni
  3. Starogard Gdański II

Na zakończenie turnieju Wiceprezes Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni p. Leszek Herrmann wręczył zwycięzcom dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe oraz okazjonalne koszulki ufundowane przez Komisję ds. Profilaktyki i RPA. Smaczny poczęstunek tym razem przygotowali rodzice naszych najmłodszych sportowców. Mimo ciekawych nagród największą atrakcją dla wszystkich okazała się wspólna siatkarska zabawa, możliwość spędzenia czasu wśród znajomych w aktywny i przyjemny sposób. Zawody zostały finansowo wsparte przez dotację Urzędu Miejskiego w Jastarni.