Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

XVII Memoriał Szymka

2023-10-05

Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni przeprowadził w dniach 29.09-01.10 br. w hali sportowej MOKSiR-u XVII Memoriał Szymka" - ogólnopolski turniej piłki siatkowej poświęcony przedwcześnie zmarłemu zawodnikowi UKS w Jastarni Szymonowi Szczygielskiemu. W turnieju – jak niezawodnie od wielu lat – udział wzięli „koledzy Szymka” z Nakła n. Notecią (trener Artur Sierzchuła), Szczecina (trener Edward Wojnecki) i Milicza (trener Roman Danilewicz) oraz trzy drużyny z Jastarni przygotowane przez trenera Leszka Herrmanna.

Wszystkie turnieje rozegrane są w jednakowej formule, czyli w każdy meczu rozgrywane są dwa sety, a wyniki i końcowa klasyfikacja jest znana wyłącznie organizatorowi. Wszystkie zespoły są traktowane jako zwycięzcy i otrzymują jednakowe nagrody, gdyż wszyscy grali dla Szymka.

Zespoły występujące w turnieju:

  1. NTS „Trójka” Nakło I

  2. NTS „Trójka” Nakło II

  3. UKS Błyskawica Szczecin I

  4. UKS Błyskawica II

  5. UKS „Dwójka” Milicz

  6. UKS w Jastarni I

  7. UKS w Jastarni II

  8. Drużyna Szymka

XVII turniej był kolejnym świętem siatkówki, spotkaniem młodych siatkarzy, obfitującym w sportowe emocje i rywalizację. W czasie zawodów rozegrano 22 spotkania, a każda drużyna miała okazję zagrać kilka meczów, w których mogła pokonać kolejny krok w przygotowaniach do zbliżających się rozgrywek ligowych i do osiągnięcia swojej dojrzałości siatkarskiej.

back to top