XVI Memoriał Szymka

2022-09-25

W dniach 23-25.09 br. w hali sportowej MOKSiR-u w Jastarni odbył się już XVI ogólnopolski turniej piłki siatkowej „Memoriał Szymka" poświęcony przedwcześnie zmarłemu zawodnikowi UKS w Jastarni Szymonowi Szczygielskiemu.

W turnieju udział wzięły 7 drużyn:

UKS Błyskawica Szczecin

KalCargo KaEmKa Starogard I

NTS Trójka Nakło I

NTS Trójka Nakło II

UKS w Jastarni

Drużyna Szymka.

Od pierwszego turnieju formuła rywalizacji zakłada rozgrywanie dwóch setów w każdym meczu, a wyniki i końcowa klasyfikacja jest znana wyłącznie organizatorowi. Wszystkie zespoły są traktowane jak zwycięzcy i otrzymują jednakowe nagrody, gdyż wszyscy grali dla Szymka.

XVI turniej – podobnie jak wszystkie poprzednie – był kolejnym spotkaniem młodych siatkarzy, obfitował w sportowe emocje i rywalizację. W czasie zawodów rozegrano 42 spotkania, a każda drużyna miała okazję zagrać aż 6 meczów, w których mogła pokonać kolejny krok w przygotowaniach do zbliżających się rozgrywek ligowych i do osiągnięcia swojej dojrzałości siatkarskiej.

Zespół UKS w Jastarni reprezentowali: Piotr Bizewski, Łucja Budzisz, Tomasz Konkel, Paulina Latosińska, Jan Lenc, Ksawery Lenc, Wojciech Muża, Jakub Wasiak, Kacper Jasiński (kapitan). W skład Drużyny Szymka weszli: Karol Balicki, Karol Konkel, Oliwier Dąbrowski, Antoni Kohnke, Karol Zaremba, Mateusz Zieliński i Tadeusz Baranowski (kapitan). Obie drużyny przygotowane zostały przez p. Leszka Herrmanna.

Po rozegraniu kompletu meczów wszystkie zespoły zakończyły „Memoriał” tradycyjnie na pierwszym miejscu i otrzymały dyplomy, jednakowe puchary, pamiątkowe koszulki i inne upominki przygotowane przez Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali wybrani: Aleksander Jarzęcki (Błyskawica Szczecin), Piotr Pawlewicz (KaEmKa Starogard), Kacper Jasiński (UKS w Jastarni) i Dominik Pogoda (NTS Nakło). Wręczył je Pan Daniel Kohnke – Przewodniczący Rady Miejskiej w Jastarni.

XVI „Memoriał Szymka” został dofinansowany z grantu Urzędu Miejskiego w Jastarni oraz przez Komisję ds. Profilaktyki i RPA.