Windsurfingowe wakacje z UKS-em

2023-07-23

Podobnie jak w latach ubiegłych - Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni – zorganizował dla swoich członków oraz najmłodszych mieszkańców miasta wakacyjne szkolenie windsurfingowo-żeglarskie. Uczestnicy szkolenia spotykali się w czerwcu i lipcu - od poniedziałku do piątku (9.00-12.00) - przy molo w Jastarni, ucząc się i doskonaląc swoje umiejętności żeglowania na windsurfingach i optymistach, ponadto do swojej dyspozycji posiadali sprzęt rekreacyjny wypożyczalni sprzętu wodnego „Surfstrefa”.

Szkoleniem objętych zostało 18. uczniów Szkoły Podstawowej w Jastarni wytypowanych przez Miejską Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dodatkowo do zajęć zapisało się 12. młodych serwerów chcących doskonalić swoje umiejętności pozyskane w ubiegłym sezonie.

Komisja również w tym roku wspiera finansowo instruktorów Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni, którzy chcą podnosić swoje kwalifikacje windsurfingowe, motorowodne i kitesurfingowe. Stopień instruktora w lipcu uzyskali: Paweł Budda, Dawid Herrmann i Dawid Jaworski, w trakcie kursu są: Krystian Herrmann, Andrzej Konkol, Emil Narkowicz i Klaudia Świt.

UWAGA !!!

W miesiącu sierpniu Klub zaprasza dzieci i ich rodziców do udziału w szkoleniu z zakresu windsurfingu i kitesurfingu również dofinansowanych z dotacji Urzędu Miejskiego w Jastarni. Kontakt – p. Klaudia tel. 660 016 022.