Windsurfingowe wakacje z UKS-em

2022-07-26

Wzorem lat ubiegłych - Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni - zorganizował dla swoich członków oraz najmłodszych mieszkańców miasta szkolenie windsurfingowo-żeglarskie. Uczestnicy szkolenia spotykali się w czerwcu i lipcu - od poniedziałku do piątku (9.00-12.00) - przy molo w Jastarni, ucząc się i doskonaląc swoje umiejętności żeglowania na windsurfingach i optymistach, dodatkowo do swojej dyspozycji mieli rekreacyjny sprzęt wypożyczalni sprzętu wodnego „Surfstrefa”.

Szkoleniem objętych zostało 17. uczniów Szkoły Podstawowej w Jastarni wytypowanych przez Miejską Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, których w ten sposób wyróżniono za aktywny udział w całorocznych działaniach Komisji związanych z realizacją zadań szkolnego programu profilaktyki, dodatkowo do zajęć zapisało się 16. młodych serwerów. Nowością w tegorocznym szkolenie było wsparcie przez Komisję instruktorów Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni, akcją mającą na celu podnoszenie kwalifikacji instruktorskich, motorowodnych i kitesurfingowych.

Na zakończenie lipcowego kursu odbyły się regaty windsurfingowe i na optymistach dla wszystkich uczestników zajęć.

Wyniki końcowe regat:

optymist dzieci:

1. Wiktor Kohnke

2. Olek Muża

3. Lena Kohnke

optymist starsi:

1. Antonia Pieper

2. Hubert Muża

3. Róża Pieper

windsurfing dzieci:

1. Rysiu Isakowicz

2. Nikola Kitta

3. Andrzej Śląskiewicz

windsurfing starsi:

1. Kacper Jasiński

2. Patryk Wolski

3. Tomek Konkel

Pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w zajęciach i zwycięzcom rywalizacji na wodzie wręczyła p. Rita Budda – Przewodnicząca Komisji ds. Profilaktyki i RPA oraz Wiceprezes UKS w Jastarni p. Leszek Herrmann.

Zajęcia zorganizowane i przeprowadzone przez Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni zostały wsparte przez rodziców dzieci biorących udział w szkoleniu oraz dofinansowane z dotacji Urzędu Miasta w Jastarni.