Wakacje z UKS-em

2024-07-22

Podobnie jak w latach ubiegłych Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni zorganizował dla swoich członków oraz najmłodszych mieszkańców miasta wakacyjne szkolenie windsurfingowo-żeglarskie. W czerwcu i lipcu - od poniedziałku do piątku (9.00-13.00) - przy molo w Jastarni, młodzi adepci sportów wodnych uczyli się i doskonalili swoje umiejętności żeglowania na windsurfingach i optymistach. Ponadto do swojej dyspozycji mieli sprzęt rekreacyjny wypożyczalni sprzętu wodnego „Surfstrefa”. Do udziału w zajęciach zapisało się 27 najmłodszych serferów naszej gminy.

Każdy tydzień spędzony na wodzie podsumowany został inną atrakcją. Pierwszy tydzień podsumowany został rejsem po wodach Zatoki z p. Markiem Gwardzikiem, na jachcie „Morskie Oko”. Drugi tydzień zakończony był pływaniem pomeranką p. Janka, z opowieściami o morskich tradycjach naszych przodków. Natomiast podsumowaniem ostatniego tygodnia szkolenia windsurfingowego będą regaty w trzech kategoriach wiekowych.

Szkolenie zostało dofinansowane przez Miejską Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Komisja również w tym roku wsparła finansowo instruktorów Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni, którzy zgłosili chęć podniesienia swoich kwalifikacji windsurfingowych, motorowodnych i kitesurfingowych. Stopień instruktora w lipcu zdobyli: Amelia Kropidłowska i Julia Pietras a stopień sternika motorowodnego uzyskał Franek Hądzlik – gratulacje :)

UWAGA !!!

W miesiącu sierpniu Klub zaprasza dzieci i ich rodziców do udziału w szkoleniu z zakresu windsurfingu i kitesurfingu również dofinansowanych z dotacji Urzędu Miejskiego w Jastarni. Kontakt – p. Klaudia tel. 660 016 022.