UKS w Jastarni – I turniej eliminacyjny.

2021-12-19

I etapem tegorocznych zawodów dla Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni w mini piłce siatkowej na poziomie wojewódzkim były rozgrywki dziewcząt, przeprowadzone w sobotę (27.11) w Człuchowie oraz chłopców w niedzielę (28.11) w Skarszewach. Do rywalizacji w kategorii „4” dziewcząt przystąpiła również nasza drużyna występująca w składzie: Paulina Latosińska, Julia Barańska, Jadwiga Herrmann i Justyna Szymankiewicz. Dla dziewcząt był to pierwszy występ na tak wysokim poziomie, co można było zaobserwować na boisku, gdyż nie zdołały wygrać żadnego meczu w grupie.

W kategorii „2” UKS w Jastarni reprezentował Adam Kohnke i Ryszard Isakowicz. Chłopcy rywalizowali z 24. drużynami naszego województwa i po bardzo ładnej grze wygrali wszystkie mecze grupowe, jednak w meczu o miejsca ulegli zespołowi ze Starogardu Gdańskiego i ostatecznie zajęli VII-XII lokatę, co pozwoli im grać w kolejnym turnieju w II lidze.

Najstarsi chłopcy – kategoria „4” – wystąpili w składzie: Ksawery Lenc, Piotr Bizewski, Dominik Muża, Wojciech Pieper, Andrzej Ślązkiewicz i Kacper Jasiński (kapitan). W swojej grupie wygrali z drużyną ze Starogardu wynikiem 0:2, nieznacznie ulegli chłopcom z Akademii Siatkówki Daniela Plińskiego 1:2 oraz przegrali z zespołem z Człuchowa 0:2. Zajęcie 3. miejsca pozwoli im na rozpoczęcie kolejnych zawodów od II ligi.

Klub składa serdeczne podziękowania rodzicom i opiekunom – p. Wojciechowi Latosińskiemu, p. Sebastianowi Lenc i p. Leszkowi Herrmann – za zabezpieczenie transportu oraz opieki nad naszymi młodymi siatkarzami.

Rozegranie kolejnego turnieju zaplanowane zostało na 11 i 12 grudnia br.