UKS szkoli na wodzie

2021-07-01

Podobnie jak w latach poprzednich - Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni - zorganizował dla swoich członków oraz najmłodszych mieszkańców miasta szkolenie windsurfingowo-żeglarskie. Uczestnicy szkolenia spotykają się w lipcu - od poniedziałku do piątku (9.00-12.00) - przy molo w Jastarni, ucząc się i doskonaląc swoje umiejętności żeglowania na windsurfingach i optymistach, dodatkowo do swojej dyspozycji mają rekreacyjny sprzęt wypożyczalni sprzętu wodnego „Surfstrefa”.

Szkoleniem objętych zostało 20. uczniów Szkoły Podstawowej w Jastarni wytypowanych przez Miejską Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, których w ten sposób wyróżniono za aktywny udział w całorocznych działaniach Komisji związanych z realizacją zadań szkolnego programu profilaktyki. Wszyscy pozostali chętni – również 20. młodych serwerów – szkoleni są przez instruktorów Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni, którzy jeszcze kilka lat temu uczestniczyli w podobnej akcji wspieranej przez Komisję.