Turniej Plaża Open w Cieszynie

2021-07-18

W dniach 16-18 lipca br. w Cieszynie rozgrywany został turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski, był to pierwszy turniej z cyklu „Plaża Open”, do którego zgłosiło się 26 par.

W piątkowych eliminacjach para Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni: Zuzanna Herrmann/Aleksandra Stadnik trafiła na zespół Schraube/Parczyńska, wygrywając wynikiem 2:0 i uzyskując awans do turnieju głównego.

Turniej główny rozegrany został systemem hybrydowym, czyli najpierw zawody w grupach, a następnie system pucharowym, czyli przegrana drużyna odpada z turnieju. W pierwszym meczu rywalizacji głównej drużyna Herrmann/Stadnik trafiła na parę Kaczmarek/Gierczyńska wygrywając wynikiem 2:0, a następnie musiały uznać wyższość duetu Zdon/Łukaszewska 0:2. W kolejnym meczu – 1/8 finału – Zuzia i Ola spotkały się z parą Bielak/Jochym i po przegranej 1:2 zakończyły udział w turnieju na 9. miejscu.