TOP 8 w tenisie stołowym – turniej finałowy

2022-12-08

Po przeprowadzeniu w listopadzie br. rozgrywek eliminacyjnych w tenisie stołowym dla młodych uczestników turnieju TOP 8 (7 rund, 28 meczów, 84 sety), Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni – przeprowadził w dniu 3 grudnia zawody finałowe o „Puchar Prezesa UKS w Jastarni”. Podobnie jak w eliminacjach, podium zajęli ci sami zawodnicy, jednak nieznacznie zamieniając się miejscem na najwyższym stopniu.

Wyniki końcowe turnieju młodzieżowego:

1. Ksawery Lenc

2. Kacper Jasiński

3. Tomek Konkel

4. Jakub Wasiak

5. Paula Latosińska

6. Wojtek Muża

7. Dominik Barański

8. Justyna Szymankiewicz

Po zakończonych zawodach dla młodzieży, rywalizację przeprowadzono w kategorii open, do której przystąpiło 15. tenisistów stołowych, grających systemem „do dwóch przegranych meczów”. Mecze stały na wyrównanych i wysokim poziomie i były dla uczestników sportowych zmagań bardzo ciekawie spędzoną sobotą.

Wyniki końcowe turnieju w kategorii open:

1. Sebastian Lenc

2. Tadeusz Barański

3. Wojciech Latosiński

Na zakończenie turnieju (wspartego z dotacji Urzędu Miasta) zwycięscy otrzymali puchary, a wszyscy zawodnicy dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodycze.