Szkolenie na wodzie z UKS-em

2023-06-14

Instruktorzy Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni już od maja rozpoczęli praktyczne doskonalenie swoich umiejętności z zakresu windsurfingu i kitesurfingu, aby jak najlepiej przygotować się do zajęć z dziećmi i młodzieżą naszego klubu. Jednocześnie każdy z instruktorów zobowiązał się do podnoszenia swoich kwalifikacji szkoleniowych. Jednak ze względu na bardzo wysoki koszt kursów i egzaminów instruktorskich oraz patentów, klub – przy wsparciu Komisji ds Profilaktyki i RPA – pomoże i dofinansuje je. Nadmienić należy, że wszyscy obecni instruktorzy szkoleni byli w dzieciństwie przez UKS w Jastarni.

Również od 19 czerwca rozpoczeły się zajęcia windsurfingowe dla dzieci i młodzieży, które już od wielu lat są jedną z większych atrakcji wakacyjnych członków UKS w Jastarni. Zajęcia będą prowadzone przez cały okres wakacji szkolnych w blokach tygodniowych dla grup 6-osobowych. Głównym partnerem zajęć na wodzie jest Komisja ds Profilaktyki i RPA, która partycypuje w kosztach przedsięwzięcia. Warto nadmienić, że instruktorami bezpośrednio wspierającymi zajęcia windsurfingowe są członkowie UKS-u, którzy swoje pierwsze kroki na wodzie stawiali przy molo w Jastarni. Instruktorami w tym roku będą: Paweł, Tomek, Mateusz i Jacek pod nadzorem Klaudii oraz p. Leszka Herrmanna. Wszystkim uczestnikom życzymy dużo przyjemności z poznawania nowej dyscypliny sportu.