Sierpień na wodzie

2022-09-01

Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni – również w sierpniu – zorganizował dla swoich członków oraz najmłodszych mieszkańców miasta szkolenie windsurfingowo-żeglarskie. Uczestnicy szkolenia spotykali się - od poniedziałku do piątku (9.00-11.00) - przy molo w Jastarni, ucząc się i doskonaląc swoje umiejętności pływania na winsurfingach oraz żeglowania na optymistach i katamaranach, dodatkowo do swojej dyspozycji mieli rekreacyjny sprzęt wypożyczalni sprzętu wodnego „Surfstrefa”. W sierpniu instruktorzy UKS w Jastarni (Paweł, Konrad, Zuzia i Zosia) przeszkolili żeglarsko 22. młodych adeptów sportów wodnych.

Podsumowując lipcowe i sierpniowe zajęcia na wodzie UKS w Jastarni może poszczycić się przeszkoleniem 54. wodniaków w zakresie windsurfingu i żeglowania oraz dodatkowo kilkunastu z nich miało możliwość uprawiania wakeboardu. Podobnie jak w poprzednim miesiącu, w zajęciach sierpniowych wyróżniali się: Kacper Jasiński, Partyk Wolski oraz Tomasz Konkel, jednak największymi postępami w pływaniu na windsurfingu może poszczycić się Zyta Netzel (8 lat), która uczestniczyła we wszystkich wakacyjnych zajęcia – brawo Zytka !!!

Realizacja tego projektu w tak dużym zakresie była możliwa dzięki zrozumieniu i wsparciu ze strony p. Burmistrza Tyberiusza Narkowicza (grant Urzędu Miasta), a także Komisji ds. Profilaktyki i RPA, która dofinansowała Klubu w tym zakresie.