Sierpień na wodzie

2021-08-19

Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni – również w sierpniu – zorganizował dla swoich członków oraz najmłodszych mieszkańców miasta szkolenie windsurfingowo-żeglarskie. Uczestnicy szkolenia spotykali się przez cały miesiąc - od poniedziałku do piątku (9.00-11.00) - przy molo w Jastarni, ucząc się i doskonaląc swoje umiejętności pływania na winsurfingach oraz żeglowania na optymistach i katamaranach, dodatkowo do swojej dyspozycji mieli rekreacyjny sprzęt wypożyczalni sprzętu wodnego "Surfstrefa". W sierpniu instruktorzy UKS w Jastarni przeszkolili żeglarsko ponad 20. młodych adeptów sportów wodnych.

Podsumowaniem sierpniowych zajęć na wodzie będą zaplanowanie na 28 sierpnia (sobota, godz. 10.00), regaty windsurfingowe o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Jastarni, w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci do 12 lat oraz młodzież.

Nową inicjatywą Klubu jest rozpoczęcie szkolenia kitesurfingowego dla swoich instruktorów oraz najstarszych (od 14. lat) uczestników tegorocznych zajęć na wodzie. Chęć udziału w tych zajęciach zadeklarowało już kilkanaście osób. Ten pomysł spotkał się ze zrozumieniem oraz wsparciem p. Burmistrza Tyberiusza Narkowicza, a także Komisji ds. Profilaktyki i RPA, która obiecała dofinansowanie Klubu w tym zakresie.