Sierpień na wodzie z UKS-em

2023-08-26

Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni – również w sierpniu – zorganizował dla swoich najmłodszych członków szkolenie windsurfingowo-żeglarskie. 10. uczestników szkolenia spotykało się - od poniedziałku do piątku (9.00-11.00) - przy molo w Jastarni, ucząc się i doskonaląc swoje umiejętności pływania na winsurfingach (w pierwszym tygodniu) oraz żeglowania na optymistach w pozostałych dniach zajęć. Również w sierpniu instruktorzy UKS w Jastarni (Mateusz, Zuzia i Tomek) zostali przeszkoleni z nowej dyscypliny wodnej tj. wingfoila, uważając ją za bardzo ciekawe doświadczenie.

Na zakończenie każdego tygodnia nauki żeglowania przeprowadzone zostały regaty. W pierwszej kolejności na optymistach rywalizowały załogi 2-osobowe:

1. Antek i Ola Putkowscy,

2. Zyta i Rajmund Netzel,

3. Irma Lisakowska i Zosia Dettlaff,

4. Kuba Gojke i Natalia Lewicka,

5. Kacper Dettlaff i Nikola Kitta

Podsumowaniem kolejnego tygodnia szkolenia były regaty sterników (dzieci samodzielnie pływających na jachcikach), w których zajęto następujące miejsca:

1. Zyta Netzel – 18 pkt.

2. Kuba Gojke – 26 pkt.

3. Irma Lisakowska – 27 pkt.

4. Antek Putkowski – 28 pkt.

5. Zosia Dettlaff – 29 pkt.

6. Kacper Dettlaff – 36 pkt.

Gratulujemy uczestkom szkolenia i regat bardzo ambitnej postawy i zrozumienia, że to są dopiero pierwsze kroki w pięknej aktywności „całego życia”.

Podsumowując lipcowe i sierpniowe zajęcia na wodzie UKS w Jastarni może poszczycić się przeszkoleniem 55. wodniaków w zakresie windsurfingu i żeglowania oraz faktem, że najmłodsi uczestnicy zajęć mają po 5 lat – brawo Rodzice !!!

Realizacja tego projektu w tak dużym zakresie była możliwa dzięki zrozumieniu i wsparciu ze strony p. Burmistrza Tyberiusza Narkowicza (grant Urzędu Miasta), a także Komisji ds. Profilaktyki i RPA, która od wielu lat wspiera działania UKS w Jastarni.