Rozpoczęcie sezonu kitesurfingowego

2024-03-11

10 marca przy pięknej słonecznej i wietrznej pogodzie, ale stosunkowo niskiej temperaturze instruktorzy Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni (Klaudia, Krystian, Marek i Artur) zainaugurowali sezon kitesurfingowy. Ze względu na wschodni kierunek wiatru do pływania wybrano plażę w Rewie, najkorzystniejszą wiatrowo i pod względem bezpieczeństwa na całej Zatoce Puckiej. Oprócz olbrzymiej radości z pływania na kitesurfingu, można było przypomnieć sobie i udoskonalić pływanie oraz skoki na wysokość kilku metrów. Nowością wprowadzaną w najbliższym sezonie przez instruktorów UKS-u jest pływanie na wingfoilu, czyli połączeniu windsurfingu i kitesurfingu. Pływanie polega na staniu na desce wyposażonej w hydro skrzydło (foil) oraz trzymaniu w rękach skrzydła zwanego wingiem. Klub planuję w najbliższym sezonie letnim przeszkolić wszystkich uczestników zajęć wodnych w tej nowej i szybko rozwijającej się dyscyplinie, którą można uprawiać na wszystkich akwenach i w każdym wieku.