Regaty windsurfingowe o Puchar Burmistrza

2021-08-02

Podsumowaniem lipcowej części szkolenia windsurfingowo-żeglarskiego przeprowadzonego przez Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni dla ponad czterdziestu młodych mieszkańców Jastarni były rozegrane w dniu 29 lipca br. regaty o Puchar Burmistrza Jastarni. Rywalizowano na windsurfingach i w najmniejszej klasie jachtów – optymistach, w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzieży. W młodszej kategorii udział wzięło 18. dzieci, natomiast wśród „starszaków” ścigało się 12. windsurferów. Po rozegraniu wyścigów na windsurfingach, młodzi sportowcy stali się żeglarzami i przystąpili do rywalizacji na optymistach. Zawody rozegrany na akwenie przy molo w Jastarni, w sprzyjających warunkach pogodowych (3-4*B). Sędzią Głównym zawodów był p. Leszek Herrmann.

regaty-windsurfingowe-o-puchar-burmistrza-98.jpg

Wyniki końcowe – po przeprowadzeniu eliminacji i wyścigów półfinałowych.

Windsurfing

Grupa młodsza:
  1. Milena Konkel
  2. Róża Pieper
  3. Zyta Netzel
Grupa starsza:
  1. Kacper Jasiński
  2. Martyna Korth
  3. Antoni Konkel

Jachty klasy optymist

Grupa młodsza:
  1. Olek Muża
  2. Mateusz Król
  3. Róża Pieper
Grupa starsza:
  1. Tadeusz Baranowski
  2. Michalina Szczepańska
  3. Antoni Kucharczyk

Szczególne podziękowanie Zarząd Klubu składa rodzicom za pomoc w prowadzeniu zajęć oraz za wykwintny poczęstunek przygotowany na zakończenie regat.

Nagrody rzeczowe, dyplomy oraz medale zwycięzcom i wszystkim uczestnikom regat wręczali p. Tyberiusz Narkowicz – Burmistrz Jastarni i p. Rita Budda – Przewodnicząca Komisji ds. Profilaktyki i RPA. Regaty zostały sfinansowane z dotacji Urzędu Miasta przekazanej Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu w Jastarni.