Półfinały wojewódzkie w siatkówce plażowej

2024-06-11

Puck był organizatorem turnieju półfinałowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. W grupie chłopców w zawodach udział wzięły zwycięskie reprezentacje 4 powiatów (pucki, kartuski, lęborski i wejherowski), w tym drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jastarni jako mistrz naszego powiatu.

Wyniki meczów:

SP Jastarnia – SP Chwaszczyno 15:8; 15:6

SP Jastarnia – SP Rumia 9:15; 15:7; 11:3

SP Jastarnia – SP Cewice 5:15; 9: 15

Kolejność końcowa:

1. SP Cewice

2. SP Jastarnia

3. SP Rumia

4. SP Chwaszczyno

Zespół reprezentujący SP w Jastarni przygotowany przez p. Leszka Herrmanna, wystapił w składzie: Dominik Muża, Tomasz Konkel i Kacper Jasiński (kapitan) pod opieką Prezes UKS w Jastarni – p. Ewy Kwiecińskiej.

Awans do finału wojewódzkiego uzyskała drużyna z Cewic. Nasi młodzi siatkarze – mimo ogromnej ambicji – nie sprostali chłopcom z Cewic, którzy na co dzień grają w lidze PWZPS oraz posiadają pełne zaplecze do siatkówki plażowej. Może w tym momencie warto podjąć działania na rzecz stworzenie boisk do siatkówki plażowej, tym bardzie, że mamy wspaniałe tradycje w tej dyscyplinie. Zawodnicy i zawodniczki UKS w Jastarni – Marcin Konkel, Dawid Popek, Bartek Księżarek, Kamil Herrmann, Patryk Pieper, Adam Lenc, Krystian Herrmann, Fabian Pieper, Martyna Konkel, Zuzanna Herrmann – reprezentowali Polskę w Mistrzostwach Świata i Europy, wielokrotnie zdobywali medale Mistrzostw Polski, może warto podjąć próbę powrotu do krajowej czołówki?