Narty w Wieżycy

2023-02-13

Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni po raz kolejny (10 lutego) zorganizował swoim młodym sportowcom wyjazd szkoleniowy do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wieżycy. Głównym celem wyjazdu dla najmłodszych była nauka podstaw narciarstwa: poznanie sprzętu, omówienie zasad bezpieczeństwa na stoku, upadanie i wstawanie oraz wjazda orczykiem na górę. Starszym uczestnikom zajęć postawiono za cel doskonalenie swoich umiejętności płynnej jazdy slalomem, ześlizgu bocznego na krawędziach i skrętu stopu.

Dzięki pięknej zimowej pogodzie wszystkie cele zostały zrealizowane w stu procentach, a po bezpiecznie zakończonych zajęciach, uśmiech dzieci – bezcenny. Być może duże zainteresowanie narciarstwem ze strony dzieci i ich rodziców wpłynie na zorganizowanie w przyszłym roku wyjazdu do Wisły?

Zarząd Klubu składa podziękowanie swoim instruktorom – Klaudii i Krystianowi oraz p. Ani Gojke za wzorowe przeprowadzenie szkolenia oraz opiekę nad dziećmi. Kierownikiem wyjazdów w ferie oraz narciarskich był p. Leszek Herrmann.

Zajęcia na nartach zostały wsparte dotacją Urzędu Miejskiego w Jastarni.