Kończymy sezon na wodzie

2021-09-22

Z końcem września nadszedł czas zakończyć tegoroczne zmagania z wodą i wiatrem na pięknym akwenie naszej Zatoki Puckiej. Mijający sezon był dla Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni bardzo udanym pod względem realizacji założonych planów. Przeszkolonych zostało kilkudziesięciu młodych windsurferów, którzy oprócz pływania na desce z żaglem mieli okazję popływać na optymistach, katamaranie, skuterze wodnym i na pontonie za motorówką. Starsi członkowie Klubu otrzymali dofinansowanie do kursu na stopień sternika motorowodnego (Stasiu, Paweł, Konrad, Krystian, Klaudia, Michał) oraz na pierwszy stopień instruktorski w kitesurfingu (Kuba, Krystian, Andrzej, Seweryn, Klaudia i Michał), ponadto po raz pierwszy w swojej historii Klub zorganizował szkolenie dla swojej młodzieży z umiejętności pływania na kitesurfingu (8 osób). Wszystkie te działania – skierowane do dzieci i młodzieży – nie byłyby możliwe bez wsparcia z grantu Urzędu Miejskiego oraz Komisji ds. Profilaktyki i RPA.