Jastarnia najlepsza

2023-02-21

W dniu 20 lutego w hali sportowej MOKSiR-u rozegrane zostały mistrzostwa powiatu w mini piłce siatkowej „4” chłopców w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci. Do rywalizacji przystapiło 5 drużyn naszego powiatu, wśród nich reprezentacja Szkoły Podstawowej w Jastarni. W skład zespółu z półwyspu weszli głównie uczestnicy zajęć sportowych organizowanych na co dzień przez Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni – głównie z piłki siatkowej – ale także z innych dyscyplin sportowych. Młodzi siatkarze z Jastarni po bardzo ambitej grze, prowadzeni przez najlepszego zawodnika turnieju – Tomka Konkela – zdecydowanie pokonali wszystkich swoich przeciwników, tracąc w czterech meczach tylko jeden set !!!

Wyniki meczów:

Jastarnia – Puck 2:1 (15:2; 12:15; 15:12)

Jastarnia – Dębogórze 2:0 (15:1; 15:11)

Jastarnia – Gnieżdżewo 2:0 (15:9, 15:6)

Jastarnia – Leśniewo 2:0 (15:8, 15:10)

Miejsca:

1. SP Jastarnia – 8 pkt. (8:1)

2. SP Puck – 7 pkt. (7:5)

3. SP Gnieżdżewo – 6 pkt. (5:6)

4. Dębogórze – 5 pkt. (4:6)

5. SP Leśniewo – 4 pkt. (2:8)

Szkołę Podstawową reprezentowali: Jakub Balicki, Dominik Barański, Piotrek Bizewski, Rysiu Isakowicz, Mateusz Kołnacki, Mateusz Konkel, Dominik Muża, Franek Selin, Mateusz Zaremba i Tomek Konkel – kapitan. Opiekunami drużyny byli p.p. Arkadiusz Dettlaff i Leszek Herrmann.

Zwycięska drużyna z Jastarni uzyskała awans do turnieju półfinałowego Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej „4”, który rozegrany zostanie w Cewicach.