III miejsce w półfinale Igrzysk Dzieci

2023-03-08

Dnia 6 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Cewicach rozegrany został turniej półfinałowy mini piłki siatkowej „4” w ramach Igrzysk Dzieci Województwa Pomorskiego 2022/23.

W zawodach udział wzięły zwycięscy turniejów powiatowych z Wejherowa, Kartuz, Pucka i Lęborka. Młodzi siatkarze z Jastarni mimo bardzo ambitej gry nie poradzili sobie z lepiej dysponowanymi drużynami z Cewic i Chwaszczyna.

Wyniki meczów:

SP Jastarnia – SP 2 Bolszewo 2:1

SP Jastarnia – SP Cewice 0:2

SP Jastarnia – SP Chwaszczyno 1:2

Miejsca:

1. SP Cewice – 6 pkt. (6:2)

2. SP Chwaszczyno – 5 pkt. (5:4)

3. SP Jastarnia – 4 pkt. (3:5)

4. SP 2 Bolszewo – 3 pkt. (3:6)

Szkołę Podstawową reprezentowali: Jakub Balicki, Dominik Barański, Piotrek Bizewski, Rysiu Isakowicz, Mateusz Kołnacki, Mateusz Konkel, Dominik Muża, Mateusz Zaremba i Tomek Konkel – kapitan. Opiekunami drużyny młodych siatkarzy byli p.p. Arkadiusz Dettlaff i Leszek Herrmann.

Zwycięska drużyna z Cewic uzyskała awans do turnieju finałowego Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej „4”, który rozegrany zostanie w Kwidzynie. Natomiast chłopcy z Jastarni w tym roku szkolnym będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności siatkarskie w XXII Pucharze Bałtyku, który został zaplanowany w dniach 19-21.05.2023 r.